Informacje

Polish DOTA 2 League – liga stworzona przez graczy dla graczy

Historia PD2L

Od 2015 roku nasza niewielka organizacja urosła do rangi największego amatorskiego turnieju DOTA2 w Polsce. Dwa sezony przyciągnęły ponad pół tysiąca graczy z kraju i nie tylko, a nasze trofeum, drewniany “Aegis of Champions” wzorowany na najważniejszym trofeum w świecie DOTA2, zwróciło na nas uwagę całego świata. DOTA2 jest jedną z najbardziej popularnych gier typu MOBA na świecie, naszym celem jest aby jej popularność w Polsce była przynajmniej tak samo wielka!

Aegis_SII_01_logo_1600x1600

Drewniany Aegis of Champions 2.0 – Trofeum II Sezonu

Rozpoczęliśmy w pierwszym sezonie z rozgrywkami oraz finałem on-line, w drugim udało nam się zaprosić trzy najlepsze drużyny do Kielc, aby tam rozegrać finałowe mecze o Aegisa oraz pulę na gród o wysokości 2048 zł . W kolejnym, trzecim sezonie Polish DOTA 2 League, 6 drużyn walczyło we Wrocławskiej Hali IASE podczas Wondercon 3.0 o pulę nagród w wysokości 5000 zł. Czwarty sezon PD2L zakończył się na Pyrkonie 2017 w Poznaniu, gdzie cztery najlepsze zespoły walczyły o nagrody warte 10 000 zł.

Finały piątego sezonu Polish DOTA2 League odbędą się w studiu E-SPORT TV w Warszawie 21-22 października 2017 roku. Transmisję na żywo oglądać będzie można w telewizji E-Sport oraz na naszym streamie przez dwa dni wypełnione emocjami.

Zapisy na V sezon PD2L rozpoczęły się na początku miesiąca i trwały będą do 30 czerwca.