Sezon 3

III sezon Polish DOTA2 League składał będzie się z:

  • Fazy Kwalifikacyjnej
  • Fazy Grupowej
  • Finałowej Fazy Grupowej
  • Finałów LAN

I. Faza Kwalifikacyjna

W fazie kwalifikacyjnej udział weźmie 39 drużyn które podzielimy na 9 grup. Grupy A-F po 4 zespoły oraz grupy G-I po 5 zespołów. Do Fazy Grupowej przejdą zespoły które zdobędą pierwsze miejsce w grupie oraz jeden Wild Card. Wszystkie spotkania w tej fazie będą dwumeczami.

Ale to nie koniec!  Drużyny które nie zakwalifikują się do fazy grupowej a zdobędą drugie miejsce w grupie, zakwalifikują się do mini turnieju który rozegramy w tygodniu przed Wonderconem (20 czerwca). Niestety nie będzie nagród pieniężnych ale możecie costać I mistrzem II ligi 😀

II. Faza Grupowa

Faza grupowa będzie dość  standardowa, 7 grup, zwycięzcy przechodzą do finałów plus jeden Wild Card  którego wyłonimy w taki sam sposób jak w II sezonie, BĘDZIE DRAMA!

III. Finały-Faza Grupowa

Tym razem zrobimy coś nowego, osiem zespołów które zakwalifikują się do finałów rozlosujemy na dwie grupy, A i B. Każdy zagra z każdym w swojej grupie w formule BO1. Ostatnie miejsce w grupie odpada, trzecie miejsca w grupie wejdą do finałów online z dolej drabinki, ale będą walczyć o nagrody i chwałę! Pierwsze miejsca w grupie zmierzą się z miejscami drugimi przeciwnej grupy w drabince wygranych już na Wonderconie, 25 czerwca 2016.

IV. Finały LAN na WONDERCON 3.0

25-26 czerwca odbędą się w hali IASE w trakcie imprezy Wondercon 3.0. Sześć zespołów, każdy odjedzie z częścią puli bo podział będzie następujący:

I miejsce 40% puli nagród

II miejsce 20% puli nagród

III miejsce 15% puli nagród

IV miejsce 10% puli nagród

V & VI miejsce 7.5% puli nagród

Jak wiecie, pula nagród na chwilę obecną to 5 000 PLN ale będziemy się starali aby jeszcze wzrosła!